WYDARZENIA KULTURALNE W POWIECIE BIŁGORAJSKIM STYCZEŃ 2024
Gminny Przegląd Kolęd 'Spotkanie z kolędą

niedziela 28 stycznia
28.01.2024
Potok Górny

Mieszkańcy gminy Potok Górny mają niepowtarzalną okazję do wspólnego świętowania tradycji i muzyki w nadchodzącym Gminnym Przeglądzie Kolęd pod hasłem „Spotkanie z kolędą”. Impreza zaplanowana na 28 stycznia 2024 roku, obiecuje być wyjątkowym wydarzeniem, łączącym pokolenia wokół bogatej kultury kolędowania.

Szczegóły tutaj: https://bilgoraj.com.pl/pl/18_co-gdzie-kiedy/659_gminny-przeglad-koled-spotkanie-z-koleda.htmlJuż 5 stycznia o godzinie 18:00 w galerii BCK odbędzie się wernisaż niezwykłej artystki Moniki Lembryk-Bartoszek. To wydarzenie, które bez wątpienia przyciągnie miłośników sztuki, jest otwarte dla wszystkich – wstęp wolny!

Monika Lembryk-Bartoszek, pasjonatka i twórczyni, jest znana ze swojego unikalnego podejścia do malarstwa. Specjalizując się w technice akrylowej na płótnie, często eksperymentuje, łącząc różne media, w tym lakiery do paznokci, kredki, czy ołówek, co dodaje jej pracą niezwykłej głębi i oryginalności.

 


TARNOGRÓD: Opowieść wigilijna wg. Charlesa Dickensa

 

sobota 6 stycznia, 18:30

6.01.2024

Tarnogrodzki Ośrodek Kultury

Wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy na premierę spektaklu teatralnego „Opowieść wigilijna wg. Charlesa Dickensa” w towarzyszeniu Tarnogrodzkiej Orkiestry Dętej.
Wydarzenie odbędzie się 6 stycznia 2024 roku o godzinie 18:30 w sali widowiskowej Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury.
Szczegóły tutaj: https://bilgoraj.com.pl/pl/18_co-gdzie-kiedy/656_tarnogrod-opowiesc-wigilijna-wg-charlesa-dickensa.html
 

Spektakl”DIABELSKI MŁYN”

Spektakl"DIABELSKI MŁYN"

czwartek 11 stycznia, 19:00

11.01.2024

Ssala widowiskowa BCK 40 zł

Za wieloznacznym tytułem stoi nieprosta historia dwóch osób. ON – dystyngowany pan w średnim wieku. ONA – tajemnicza, młoda kobieta. Ponieważ nic o nich nie wiemy, już od pierwszych minut spektaklu zaczynamy zadawać pytania: kim są?, kim są dla siebie?, w jakim celu się spotkali?

Gra w „kto jest kim” intryguje i wciąga.Wszystkie wątki uzyskują sens w zaskakującym finale, w którym ICH historie urzeczywistniają się. Dopiero wtedy widzowie odkrywają skomplikowaną przeszłość bohaterów oraz konsekwencje, które przychodzi im ponieść i doświadczają swoistego katharsis.


 

 

 

Skip to content