Wernisaż wystawy „Polskie Stroje Ludowe”

Dzisiaj w Zespole Młyńskim, filii Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju miało miejsce niecodzienne wydarzenie , otwarcie wystawy prac malarskich autorstwa młodzieży z pracowni plastycznej „Tęczowa Malarnia” Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju pod tytułem Polskie Stroje Ludowe.
Prace powstały pod kierunkiem Pani Anny Małgorzaty Świcy, opiekuna artystycznego młodzieży. Słoneczna pogoda pozwoliła na przeprowadzenie pierwszej części uroczystości w plenerze,  w otoczeniu XIX w. Skansenu.
W strojach ludowych wychowankowie MDK w Biłgoraju zaprezentowali swoje umiejętności w tańcu i śpiewie.
Druga część wernisażu odbyła się we wnętrzu zabytkowego Spichlerza, gdzie można podziwiać prace malarskie przedstawiające stroje ludowe z różnych regionów Polski.
W wydarzeniu wzięło udział wielu honorowych gości, reprezentujących instytucje i organizacje działające w Biłgoraju i Powiecie.
Wielką radość sprawiły nam swoją liczną obecnością uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju wraz z opiekunami.
Oczywiście nie zabrakło rodzin młodych artystów wspierających w takich sytuacjach swoje pociechy. Jak zwykle niezawodne były na wydarzeniu media biłgorajskie. Zapraszamy do zwiedzania wystawy.

Prezentacja prac malarskich


 


Skip to content