Spotkanie z autorem biografii „WACEK” WASILEWSKA 1923-1944 p. Bogdanem Siejek

21 czerwca minęła 78 rocznica bestialskiej egzekucji dokonanej przez Niemców w lesie przy drodze z Biłgoraja do Rap Bojarskich na 21 letniej Wandzie Wasilewskiej pseudonim Wacek. Wraz z nią rozstrzelano czterech nieznanych mężczyzn. Ulica „Wacek” Wasilewskiej od 1957 r. znana jest w Biłgoraju chyba każdemu, ale historia życia patronki nie wszystkim.
Ta rocznica stała się dobrą okazją by wspomnieć o Wandzie i zaprezentować drugie poszerzone wydanie jej biografii pod tytułem „WACEK” WASILEWSKA 1923-1944. Autorem tej publikacji jest Pan Bogdan Siejek, siostrzeniec Wandy z Brzyskich Wasilewskiej. Ta biografia żołnierza Armii Krajowej „Wacek” opracowana został na podstawie rodzinnych relacji zachowanych dokumentów, listów oraz fotografii, część z nich udało się odnaleźć dopiero po pierwszym wydaniu.
W Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju w tym dniu odbyło się spotkanie autorskie, któremu towarzyszyła wystawa o biłgorajskiej bohaterce oraz prezentacja filmu nakręconego o niej przez Biłgorajską Telewizję Kablową w 2015 r.

Skip to content