Per aspera ad astra w biłgorajskim Muzeum

Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju, przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury oraz budżetu powiatu biłgorajskiego realizuje projekt pn. „Per aspera ad astra” – aktywizacja osób ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi.

Realizowane w ramach Programu Rządowego „Edukacja kulturalna” przedsięwzięcie za partnera ma Zespół Szkół Specjalnych w Biłgoraju.

-8 września br., w naszym Muzeum mamy finisaż projektu, w którym wspólnie z naszym partnerem Zespołem Szkół Specjalnych aktywizowaliśmy osoby o szczególnych potrzebach w zakresie edukacji i przystawania do życia. W ramach naszych działań postały prace w ramach zajęć plastycznych, prace krawieckie i florystyczne z kwiatów żywych oraz owoców i warzyw, a także z kwiatów ciętych – informuje Dorota Skakuj z MZB w Biłgoraju.

Aldona Kozak, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych informuje, że prace florystyczne wykonywane były jeszcze wczoraj. –Widać w nich pasje i serce naszych podopiecznych, ich talenty i ciężką pracę, która jest pokonywaniem fizycznych i psychicznych słabości. Do tego powstały prace krawieckie, które pozwoliły uwolnić kreatywność naszych uczniów – dodaje dyrektor.

-Jeśli chodzi o prace krawieckie, to do ich przygotowania wykorzystaliśmy odzież z drugiej ręki, którą przerobiliśmy. Przy okazji finisażu odbył się także pokaz mody w wykonaniu naszych uczniów, prezentujący nasze stylizacje i przygotowane ubrania – wyjaśnia Patrycja Gargol, nauczyciel w ZSS w Biłgoraju.

Przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych prace zakupić będzie można 11 września br., w Zagrodzie Sitarskiej, podczas III Przeglądu Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego.

Koszt realizacji zadania wynosi 24 tys. zł, w tym 18 tys. zł to środki finansowe Narodowego Centrum Kultury, a 6 tys. zł to środki powiatu biłgorajskiego

artykuł i zdjęcia dzięki uprzejmości:  bilgoraj.com.pl

Więcej zdjęć tutaj: https://bilgoraj.com.pl/pl/745_edukacja/30732_per-aspera-ad-astra-w-bilgorajskim-muzeum.html
.

Skip to content