Otwarcie wystawy „Mieszczańska kultura palenia tytoniu. Fajki w nowożytnej tradycji i obyczajowości mieszkańców Krakowa”
Szanowni Państwo,
mamy zaszczyt podzielić się z Wami radosną informacją o otwarciu wystawy „Mieszczańska kultura palenia tytoniu. Fajki w nowożytnej tradycji i obyczajowości mieszkańców Krakowa”, a miało to miejsce 26 stycznia 2024 roku o godzinie 12.00 w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju.
Dziękujemy serdecznie Panu Dyrektorowi Muzeum Archeologicznego w Krakowie, Panu dr. hab. Jackowi Górskiemu, za możliwość wypożyczenia tej wyjątkowej wystawy do naszego muzeum. To dla nas zaszczyt, a jednocześnie nadzieja na owocną współpracę.
Inicjatorem i pomysłodawcą tej fascynującej ekspozycji jest Pan Jakub Puziuk, pracownik Muzeum Archeologicznego w Krakowie z Działu Archeologii Średniowiecza i Czasów Nowożytnych. Jego solidna praca i zaangażowanie sprawiły, że otwarcie wystawy było nie tylko okazją do podziwiania zabytków, ale również do zgłębienia tajemnic kultury palenia tytoniu.
Podczas uroczystego otwarcia mieliśmy zaszczyt posłuchać ciekawych informacji na temat źródeł archeologicznych jakimi są fajki.
Dziękujemy serdecznie Panu Jakubowi za zaangażowanie w otwarciu ekspozycji w naszym Muzeum i gratulujemy pomysłu i realizacji.
Wszystkie prezentowane zabytki archeologiczne związane z paleniem tytoniu pochodzą ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Krakowie, co dodaje wystawie wyjątkowego charakteru.
Pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich, którzy nie mieli okazji uczestniczyć w otwarciu, do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia oraz do odwiedzenia Muzeum Ziemi Biłgorajskiej.
Wystawa „Mieszczańska kultura palenia tytoniu. Fajki w nowożytnej tradycji i obyczajowości mieszkańców Krakowa” przeniesie Was do egzotycznego świata tureckiej kawiarni, stanowiącej orientalne tło dla prezentacji zdobytej wiedzy.
Nad organizacją wystawy w naszej placówce czuwał dr. Konrad Grochecki z Działu Archeologii Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju.
Wystawa będzie dostępna do 10 kwietnia 2024 roku. Zapraszamy serdecznie!
Źródło reportażu: https://www.bck.lbl.pl