Lista – Osuchy

Szanowni Państwo,
22 września br. Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju w I Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ w Biłgoraju zamierza zorganizować sesję popularno-naukową na temat Akcji Sturmwind i bitwy pod Osuchami adresowaną głównie do młodzieży i wszystkich zainteresowanych. Przewidujemy, że wygłoszone tam referaty ukażą się drukiem w osobnej publikacji z materiałami konferencyjnymi. Jednym z artykułów będzie tekst o uczestnikach bitwy pod Osuchami. Jego uzupełnieniem będzie tabela z nazwiskami tych, którzy walczyli w bitwie nad Sopotem. Autorka chciałaby podjąć próbę ustalenia faktycznej liczby uczestników bitwy, skąd pochodzili, kim byli, w jakim wieku, ilu partyzantów trafiło do niewoli i np. do obozu koncentracyjnego na Majdanku, ile było kobiet w oddziałach, itp.
Na stronie internetowej Muzeum: https://muzeumbilgoraj.pl oraz na stronie Gminy Łukowa: http://www.lukowa.pl  można się zapoznać z ROBOCZĄ TABELĄ (jest w trakcie opracowywania), w której zawarte są dotychczasowe ustalenia odnośnie uczestników bitwy. Zdajemy sobie sprawę, że mogą tam być błędy i przeoczenia – stąd prośba o uzupełnienie lub sprostowanie. Obok, w drugiej tabelce jest wykaz skrótów źródeł i literatury, z której korzystano przy opracowywaniu danych.
Informacje odnośnie uzupełnienia danych lub poprawienia błędów prosimy zgłaszać na adres e-mail: historia@muzeumbilgoraj.pl lub poprzez poniższy formularz.

 

Lista (wersja robocza)

 

FORMULARZ KONTAKTOWY DO UZUPEŁNIANIA LUB POPRAWIANIA LISTY

 

Skip to content