Wystawa 'Krystyna Mojska – malarstwo


 

 


KRYSTYNA MOJSKA

artystka z Krasnegostawu, autorka obrazów olejnych, akrylowych, akwareli, rysunków oraz linorytów.

Działalność artystyczną rozpoczęła w 2001 roku jako współzałożycielka grupy plastycznej 'Paleta' działającej pod opieką Pani Bronisławy Żuk – krasnostawskiej artystki.

Krystyna Mojska uczestniczyła zarówno w krajowych – Krasnystaw, Chełm, Rejowiec, Dąbrowa Tarnowska, Sosnowica – jak i międzynarodowych plenerach malarskich – na Węgrzech.

Swoje prace wystawiała na licznych ekspozycjach zbiorowych oraz indywidualnych w Krasnymstawie, Chełmie, Tomaszowie, Rejowcu czy Warszawie.

Krystyna Mojska jest członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie. Swój warsztat malarski doskonali w pracowni prof. Macieja Bijasa. Maluje z natury: kwiaty, pejzaże. Jest to malarstwo emocjonalne, oddające nastrój chwil, często uproszczone i przetworzone przez wrażliwość Autorki. Maluje też na drewnie, wykorzystując w swych pracach jego naturalną strukturę. Uczestniczy w życiu kulturalnym miasta jako członek Jury w licznych konkursach plastycznych. Pasję, jaką jest malarstwo, połączyła z pracą tworząc galerię autorską oraz sklep dla artystów plastyków mieszczące się w Krasnymstawie przy ul. Czystej 6.

Prace prezentowane na wystawie 'Krystyna Mojska – malarstwo' będzie można nabyć po zakończonej ekspozycji.

Zapraszamy do kontaktu z Autorką: tel. 505 042 642

 


 

Skip to content