Struktura Muzeum

schemat struktury org

ZAPROSZENIE NA KONCERT

Projekt Jarząbek-Jurkiewicz to spotkanie dwóch muzyków o odmiennej historii muzycznej, różnym guście oraz sposobie postrzegania muzyki. Spoiwem łączącym te osobowości jest ciekawość umiejscowienia słowa w muzyce, dlatego gruntem, na którym się spotykają jest szeroko rozumiana poezja śpiewana. Na koncertach wykonują własne interpretacje utworów m.in.: Jaromira Nohavicy, Jacka Kaczmarskiego czy Boba Dylana. Prezentowane przez duet wersje piosenek znacząco odbiegają od interpretacji zazwyczaj spotykanych na polskich scenach. Jest to świadomie obrana droga stylistyczna, której muzycy konsekwentnie są wierni.

Więcej informacji:

www.jarzabek-jurkiewicz.pl

Badania archeologiczne w Tereszpolu-Zaorendzie – st. 13

W dniu 20 sierpnia 2019 r. Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju przystąpiło do ratowniczych badań archeologicznych w miejscowości Tereszpol-Zaorenda, gm. Tereszpol, pow. biłgorajski na stanowisku nr 13. Wykop został założony na terenie odkrycia wczesnośredniowiecznego ogłowia końskiego o wschodnich analogiach. Na obecną chwilę nie natrafiono na miejsce znalezienia wyżej wymienionego zabytku. Prace poszukiwawcze będą nadal prowadzone. Badaniami z ramienia Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju kieruje archeolog mgr Daniel Tereszczuk, a w pracach wykopaliskowych uczestniczy adiunkt Działu Militariów mgr Tomasz Bordzań.

Wernisaż wystawy PRAHISTORIA I ŚREDNIOWIECZE W REGIONIE BIŁGORAJSKIM

Wakacje w Zagrodzie Sitarskiej