Menu strony

Polub Nas

Facebook Image

spacer2

pbherb

Muzeum Ziemi Biłgorajskiej 
w Biłgoraju jest samorządową
instytucją kultury finansowaną
przez powiat biłgorajski

 

posiadamy w sprzedaży:

Dukat lokalny Cietrzew

żeton mosiężny

monety

KARTA DUŻEJ RODZINY

 

 

Muzeum jest przystosowane

do zwiedzania przez osoby

niepełnosprawne ruchowo.

 

Strona główna

XVII Jesienne Spotkanie Przyjaciół Bibliotek Powiatu Biłgorajskiego

XVII Jesienne Spotkanie Przyjaciół Bibliotek Powiatu Biłgorajskiego

6 listopada 2019 r. w sali widowiskowej Urzędu Gminy Aleksandrów w miłej i przyjacielskiej atmosferze po raz 17. spotkali się bibliotekarze, czytelnicy oraz zaproszeni goście. Było to spotkanie integracyjne, organizowane tradycyjnie przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Aleksandrowie.

W trakcie tego wydarzenia o strojach biłgorajskich i o ciekawostkach związanych z kulturą ludową powiatu biłgorajskiego opowiadał Tomasz Brytan z Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju.

Podczas tego spotkania miało miejsce także podsumowanie zabawy „Kultura ludowa powiatu biłgorajskiego” nad którą tradycyjnie już patronat honorowy objęło Muzeum Ziemi Biłgorajskiej i Punkt Informacji Kulturalnej i Turystycznej w Biłgoraju. Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju oraz Urząd Gminy Aleksandrów.

Zabawa ta była adresowana głównie do mieszkańców powiatu biłgorajskiego, ale każdy, kto miał ochotę mógł wziąć w niej udział. Głównym jej celem było wybranie elementu kultury ludowej, który najbardziej kojarzy się z terenem powiatu biłgorajskiego. Aby wziąć udział w zabawie należało wypełnić kupon i dostarczyć go do biblioteki. Do organizatorów wpłynęło 975 kuponów, najwięcej z Tarnogrodu, Aleksandrowa oraz Biłgoraja. Pierwsze miejsce w zabawie zajęła gwara tarnogrodzka, drugie piróg biłgorajski, a na trzecim miejscu znalazła się kultura sitarska.

Wśród prawidłowo wypełnionych kuponów wylosowano 39 laureatów

BIP