Wystawy w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju

1914-1918. Wielka wojna w regionie biłgorajskim.Wystawa zorganizowana w związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą wybuchu I wojny światowej przygotowana ze zbiorów Muzeum w Biłgoraju i prywatnych kolekcjonerów. Ekspozycja pokazuje zarówno przebieg działań wojennych na południowej Lubelszczyźnie jak również życie ludności cywilnej w powiecie biłgorajskim. Na wystawie zobaczyć można nie tylko liczne mapy i fotografie z ówczesnych lat ale też liczne militaria, w tym rekonstrukcję pierwszowojennnego okopu.

Oblicza Biłgorajskiej Ziemi. Wystawa fotografii Grzegorza Szkutnika. Ekspozycja prezentująca piękne zdjęcia Równiny Biłgorajskiej i Puszczy Solskiej biłgorajskiego fotografika.

Partyzancka placówka. Wystawa ze zbiorów Muzeum w Biłgoraju.

Wystawa przygotowana w związku z przypadającą w tym roku 70. rocznicą bitwy pod Osuchami, największej bitwy partyzanckiej w Polsce. Ekspozycja została zorganizowana w oparciu o fotografie Edwarda Buczka, zaprzysiężonego fotografa Obwodu Biłgoraj AK, który na wiosnę 1944 roku wykonał szereg zdjęć w obozie partyzanckim w lesie w okolicach Aleksandrowa Szkoły Młodszych Dowódców Piechoty Konrada Bartoszewskiego „Wira”. Na wystawie prezentujemy rekonstrukcję fragmentu bunkra partyzanckiego, obozowiska, wóz jako formę transportu broni, ponadto m.in. spadochron wraz z zasobnikiem zrzutowym.

Partyzancka broń. Wystawa ze zbiorów Muzeum w Biłgoraju, Muzeum Zamojskiego w Zamościu i Muzeum Gminnego w Biszczy. Wystawa przygotowana w związku z przypadającą w tym roku 70. rocznicą bitwy pod Osuchami, największej bitwy partyzanckiej w Polsce. Na wystawie prezentujemy wiele typów broni, która była używana przez oddziały partyzanckie- polską przedwojenną, niemiecką, angielską, radziecką, francuską i inną. Ekspozycja ułożona jest w układzie: broń przeciwpancerna, ciężkie karabiny maszynowe, ręczne karabiny maszynowe i pistolety.

Od grzędy do szafy - przechowywanie odzieży w kulturze ludowej. Wystawa etnograficzna ze zbiorów Muzeum w Biłgoraju. Ekspozycja prezentuje nie tylko sposoby przechowywania odzieży na dawnej wsi – na grzędzie, w skrzyniach i w szafach, ale również pokazuje elementy stroju biłgorajsko-tarnogrodzkiego.