Dziecięcy świat – zabawki z dawnych lat

Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju zaprasza do obejrzenia naszej nowej wystawy  czasowej

Dziecięcy świat – zabawki z dawnych lat

Wystawę adresujemy nie tylko do dzieci, ale także do tych, którzy chcą sobie przypomnieć czasy dzieciństwa i do wszystkich tych, którzy czują się bardzo młodzi duchem. Pokazujemy zabawki, którymi kiedyś się bawiono, ze szczególnym zwróceniem uwagi na takie, które stają się już nieznane – koguciki kupowane na targu, słomiane koziołki, a przede wszystkim zabawki wytwarzane samodzielnie – pistolety z patyka, łódeczki z kory drzewa, proce, latawce robione w domu i inne tego typu. Przypominamy także, że kiedyś bardzo popularne gry, to była np. gra w klasy, gra w gumę, w kiczki, zabawa z fajerką i inne. Te „domowe” zabawki pokazujmy na tle kilkuset przykładów różnorodnych zabawek kupowanych w sklepach, które kiedyś w przeciętnych domach były nieliczne bo drogie, np.  pięknych lalek.