QUEST – ŚLADAMI BIŁGORAJSKIEGO SITARZA

To propozycja dla mieszkańców Biłgoraja i osób odwiedzających miasto przygotowana przez PTTK Oddział w Biłgoraju i Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju.

Questing to jeden z nowych trendów światowej turystyki. Dzięki innowacyjnemu połączeniu zabawy z edukacją zmienia wymiar turystyki, to propozycja aktywnego spędzania czasu dla dorosłych i dzieci, dzięki czemu doskonale wpisuje się w trend turystyki rodzinnej. Questing to odkrywanie dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego regionu poprzez zabawę połączoną z elementami harcerskich podchodów i gier terenowych, odgadywaniem zagadek i poszukiwaniem ukrytego skarbu. Questing pozwala przeżyć niesamowitą przygodę, przenieść się w zupełnie inny, nieco zapomniany świat. Podążanie ścieżkami questingowymi jest też twórczym sposobem na zagospodarowanie wolnego czasu. To doskonały pomysł dla rodziców i dzieci. Questing to idealny sposób na nudę!

Podstawą gry jest wspólne odkrywanie. Aby rozpocząć przygodę z questingiem wystarczy wcześniej pobrać folder z wierszowanymi wskazówkami. Na tej podstawie rozwiązuje się quest, który prowadzi do określonego celu – skarbu. Uzyskana pieczątka, świadczy o wykonaniu zadania.

Quest dostępny jest na stronach internetowych: www.pttkbilgoraj.vdl.pl, www.muzeumbilgoraj.pl,  oraz w wersji papierowej w:

• Punkcie Informacji Kulturalnej i Turystycznej w Biłgoraju, ul. Kościuszki 41/43
  • Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju, ul. Kościuszki 87

Na pierwszych 10 osób, którzy poprawnie rozwiążą hasło czekają nagrody – niespodzianki. Otrzymacie je Państwo w lokalu, gdzie ukryto skarb.

Życzymy udanej zabawy